Дякуємо, що ви з нами!
Соціальна толерантність - означає прийняття, розуміння та повагу до різноманітності та унікальності кожної людини, незалежно від її статі, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності чи інших захищених ознак*
Позитивна динаміка у ставленні до ЛГБТ напередодні війни: тривалі тенденції до інклюзії та толерантності
Зменшення небажання жити поруч з ЛГБТ до 28%, що говорить про зниження соціальної стигми.
67% респондентів вважають, що ЛГБТ в Україні повинні мати однакові права з іншими громадянами
28% респондентів підтримують реєстроване партнерство для одностатевих пар
Незмінна підтримка ЗСУ як прояв патріотизму
68% опитаних позитивно ставляться до участі ЛГБТ у спротиві російському вторгненню
44% опитаних підтримують участь ЛГБТ у Збройних Силах України
66% респондентів відчувають гордість за ветеранів з інвалідністю, що продовжують службу
Зростання громадської активності молоді:молодь, в т.ч. і ЛГБТ, демонструє залученість у громадському житті та волонтерській діяльності
Вплив війни на вразливі групи:Війна посилює увагу до проблем вразливих груп, включаючи ЛГБТІК+ спільноту
У 2023 році, попри агресію п'яної сусідки та надзвичайні виклики на передових, Україна продемонструвала впевнені кроки на шляху до соціальної толерантності та підтримки ЛГБТ-спільнот.
Ряд досліджень та опитувань демонструють позитивні тенденції, які свідчать про зміну суспільних настроїв і прогрес у напрямку інклюзивності.
Незмінний оптимізм серед українців (77% респондентів) та їх майже одностайне прагнення до демократії (93%) слугують фундаментом для розвитку суспільства, в якому права кожної людини поважаються. Зменшення індикатора небажання жити поруч з ЛГБТ до 28% відображає зниження рівня стигми та поступове прийняття різноманітності в українському суспільстві..
Зростання активності молоді у громадському житті, включаючи ЛГБТ, підкреслює важливість внеску молодого покоління у розбудову громадянського суспільства. Проте, вплив війни посилив увагу до проблем вразливих груп, зокрема, до збільшення випадків насильства, з якими стикаються ЛГБТ.
Дослідження виявили парадокс: з одного боку, існує сильна підтримка ЛГБТ-спільноти з боку суспільства, в тому числі їхньої участі у захисті країни (68% підтримки), з іншого – продовження дискримінації та насильства, зокрема з боку правоохоронних органів (50% дискримінації).
Ключовими викликами залишаються забезпечення безпеки та зниження рівня дискримінації у місцях позбавлення волі, підвищення обізнаності та знань серед правоохоронних органів, поліцейських та військовослужбовців, а також забезпечення доступу до правового захисту для постраждалих представниць і представників ЛГБТ-спільноти.
Незважаючи на зазначені виклики, зміцнення демократичних цінностей та прагнення до єдності створюють сприятливе підґрунтя для подальших демократичних перетворень і позитивних змін у суспільстві.
Підтримка рівноправ'я ЛГБТ- спільноти, яка зросла до 67%, та підтримка реєстрованого партнерства (28% "за") свідчать про готовність суспільства до подальшої інтеграції ЛГБТ.
Можемо констатувати, що попри численні виклики, у 2023 році Україна зробила значний крок уперед у напрямку рівноправності та інклюзивності.
Спільними зусиллями громадських ЛГБТ організацій, шляхом просвіти, адвокації правових реформ і громадського діалогу можна досягти відповідного рівня розвитку суспільства, в якому права кожної людини будуть захищені.
Це не лише питання прав людини для ЛГБТ, але й невід'ємна частина демократичного розвитку України, що прагне до миру, стабільності та процвітання.
Підпишись на Rainbow Digest для активістів і волонтерів неприбуткового сектору в Україні. Я створюю його з любов'ю, щоб ділитися найціннішим 💙💛
Наповнюю дайджест корисною інформацією про штучний інтелект, нейронки, digital, SMM, маркетинг, гранти і волонтерство, а також ділюсь інсайтами і досвідом розробки, пошуку фінансування для проєктів, що сприяють соціальній згуртованості і об'єднанню людей на принципах недискримінації, "рівний(-а)-рівному(-ій)" в самозарадні спільноти.Добірки актуальних грантових можливостей, вакансій в українських і міжнародних організаціях, навчальних курсів, останніх трендів в світі AI, лайфхаків для розвитку та реалізації потенціалу, а також аналітичних матеріалів про права людини для ЛГБТ та вразлвих груп в Україні - все це Райдужний Дайджест.
Дякуємо, що ви з нами!
Can't send form.
Please try again later.
Соціальна толерантність сприяє розбудові гармонійних взаємин у суспільстві, зменшенню конфліктів і дискримінації, та створенню відкритого та інклюзивного суспільства
Сприйняття прав людини для ЛГБТ як частини демократії: необхідно розробити, прийняти та імплементувати законодавчі акти для доступу до прав людини для ЛГБТ
Зменшення довіри до державних інституцій: необхідно відновлювати довіру шляхом забезпечення прозорості і підзвітності влади
Інтеграція ЛГБТ військовослужбовців: необхідно сприяти інклюзивності у ЗСУ
Важливо проводити постійний моніторинг і звітувати про випадки дискримінації, інциденти та злочини вмотивовані упередженням та ненавистю
Важливо аналізувати динаміку ставлення до ЛГБТ для адаптації державних соціальних програм
Підтримка рівних можливостей в ЗСУ:рівний доступ до просування кар'єрними сходинками для всіх захисників і захисниць
42% відкритості до мирних переговорів: суспільство шукає шляхи до мирного вирішення конфлікту
Підтримка гендерної рівності: суспільство підтримує баланс чоловіків та жінок у політичному житті.
Підтримка освітніх ініціатив: розробка та впровадження національних соціальних програм для підвищення обізнаності про ЛГБТ-спільноти
Соціальна ізоляція ЛГБТ у зоні бойових дій: важливо забезпечити підтримку та безпеку ЛГБТ
Юридичне визнання одностатевих пар – це про справедливість і рівність перед законом, на які очікує ЛГБТ-спільнота в Україні. Сім’ї героїв, які ведуть боротьбу за безпеку вільного світу, залишаються бути невидимими для нашої держави, незважаючи на майже 16 років від підписання профільних міжнародних документів. Я мрію, щоб кожна любов і кожна сім’я стали рівними перед законом.Щиро запрошую до спільної мети – рівність перед законом для всіх пар в Україні!
Володимир Косенко, Директор
Контакти
Email: moc.liamg%40era.ew.uaerubТелефон: +380 (97) 789 81 76
Контакти
Email: moc.liamg%40era.ew.uaerubТелефон: +380 (97) 789 81 76