ПРОЄКТ 

Кризовий компас у часи війни:
Просування прав і добробуту ЛГБТ-спільнот в Україні
Долучайся! 💫

Проєкт Володимира Косенка, директора Бюро "Ми = є!"Стипендія Програми Європейського Союзу для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства

Опис проєкту

Підтримати ЛГБТК-спільноту в умовах війни, посилити її голос та сприяти захисту прав і свобод — такою є головна мета проєкту “Кризовий компас у час війни: Просування прав і добробуту ЛГБТ-спільнот в Україні”.Ми хочемо зібрати інформацію про доступ до гуманітарної, психосоціальної, медичної допомоги та презентувати її тим, хто розробляє політику та приймає рішення — українській владі. В час війни ЛГБТК-люди через свою гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію можуть піддаватися подвійній дискримінації.Тому під час формування політик та програм підтримки вразливих категорій населення державі та міжнародним партнерам важливо враховувати проблеми ЛГБТК. Сім'ї ЛГБТК-героїв, які ведуть боротьбу за безпеку вільного світу, залишаються юридично невидимими. Держава ігнорує необхідність забезпечити доступ до прав людини для ЛГБТК, серед яких — реєстровані цивільні партнерства.Дані про ці та інші проблеми спільноти ми збиратимемо через всеукраїнське соціальне опитування. Його результати будуть покладені за основу аналітичного звіту. Документ команда презентує представникам влади, аби пришвидшити утвердження прав людини для ЛГБТК-спільнот та європейську інтеграцію нашої країни.

Ціль проєкту

Підвищити рівень безпеки і добробуту спільноти та покращити доступ до прав людини для ЛГБТК-спільнот у час триваючої війни в Україні та гострої економічної кризи, що є наслідком агресії рф.

compas

Активності проєкту

Artboard 48

Дослідження серед ЛГБТК-спільнот 


Підготовка аналітичного звіту


Презентація ключових результатів і рекомендацій союзникам


Налагодження співпраці з органами влади та громадянським суспільством


Інформаційна кампанія на підтримку прав людини


Мережування та партнерство задля добробуту спільнот


Звернення Стипендіанта Програми до ЛГБТ-спільнот в Україні

Звернення Директора ГО "Бюро "Ми - є!"

Мої щирі вітання, спільното! Юридичне визнання одностатевих пар – це про справедливість і рівність перед законом, на які очікує ЛГБТ-спільнота в Україні.
Сім’ї героїв, які ведуть боротьбу за безпеку вільного світу, залишаються невидимими для нашої держави, незважаючи на зобов'язання перед своїми громадянами і останні рішення ЄСПЛ. Держава продовжує ігнорувати необхідність забезпечення доступу до прав людини для ЛГБТ. Без рівності перед законом неможливі інклюзивний економічний розвиток і прогрес у соціальній згуртованості. Я мрію, щоб кожна любов і кожна сім’я стали рівними перед законом.
Щиро запрошую вас до спільної мети – рівність перед законом для всіх пар в Україні!

Володимир Косенко,Стипендіант, Директор Бюро

= Колектив проєкту

Директор ГО "Бюро "Ми - є!"

Володимир Косенко

Стипендіант Програми
15+ років досвіду у сфері правозахисту


Менеджер з маркетингу ГО "Бюро "Ми - є!"

Тетяна Чернюк

Консультантка із залучення
5+ років досвіду в соціальній сфері


Консультантка з комунікацій Стипендії

Христина Петрик

Консультантка з комунікацій
10+ років досвіду у сфері стратегічних комунікацій


Соціолог проєкту Стипендії "Кризовий компас у час війни"

Андрій Радецький

Соціолог
8+ років досвіду в сфері соціології та досліджень


Illustration

Олександр Волков

Дизайнер, волонтер

2+ років досвіду у дизайні і комунікаціях

Експерт з правових питань щодо прав людини

Ігор Кобліков

Аналітик

18 років досвіду в сфері права

= Партнери проєкту

Вдячний і щасливий, що маю таку потужну підтримку на шляху до рівності перед законом!

Award "Best Service Provider"

Фонд "Країна доброї волі"

Award "Comfortable and Modern Office Design"

ГО "Бюро "Ми - є!"

Award "Comfortable and Modern Office Design"

Українсько-данський молодіжний дім

Маєте намір долучитися до партнерів або волонтерів проєкту?

Натисніть на кнопку, заповніть коротку форму і очікуйте на зворотній зв'язок. Давайте разом діяти для рівності перед законом!

= Передумови:або чому проєкт важливий для мене, як українця, волонтера, активіста громадянського суспільства

Деякі з моїх останніх дописів ґрунтовно розкривають поточний стан справ у сфері прав людини для ЛГБТ. Я щиро радію, що соціальний проєкт, який посилює спільні дії ЛГБТ-спільнот було підтримано програмою Європейського Союзу — Eastern Partnership Civil Society Fellowship Programme.
Мені надзвичайно приємно отримувати ваші відгуки, тому обов'язково пишіть, якщо маєте ідеї щодо співпраці або маєте твердий намір долучитися до моєї команди!

Соціальна толерантність

Інсайти соціальної толерантності в Україні в 2023 році щодо ЛГБТ-спільнот

Дискримінація і злочини на ґрунті нетерпимості

Виклики, що стоять перед ЛГБТ-спільнотами в Україні у контексті дискримінації і злочинів, вмотивованих нетерпимістю

Соціальна згуртованість

Соціальна згуртованість в Україні: ЛГБТ-вимір 2021-2023

Eap Fellowship

Стипендіальна програми ЄС для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства

Стипендіальна програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства – це ініціатива Європейського Союзу для підтримки громадських активістів та представників громадянського суспільства з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України, які демонструють глибоку відданість очолити позитивні соціальні зміни у своїх громадах. Програма сприяє розвитку спроможності стипендіатів конструктивно взаємодіяти з громадами та владою та сприяти реформам у країнах Східного партнерства. Проекти, що фінансуються в рамках Стипендіальної програми, мають бути пов’язані з пріоритетними темами Східного партнерства:
 Стійка, стала та інтегрована економіка Зміцнення підзвітності, верховенства права та безпеки  Забезпечення екологічної та кліматичної стійкості  Сприяння стійкій та інклюзивній цифровізації  Сприяння спільному прийняттю рішень та соціальній справедливості

Illustration
Illustration

Не мовчи! Дій!

Долучайся до опитування ЛГБТ-спільнот щодо добробуту і стану справ у сфері прав людини. Спільно надамо українському громадянському суспільству і органам влади правдиву інформацію про нас з вами, про спільне бачення розвитку соціальної згуртованості ЛГБТ-спільноти, інклюзію і недискримінацію.

Illustration

Проект "Кризовий компас у час війни: Сприяння правам і добробуту ЛГБТ-спільнот в Україні" здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Матеріали, розміщені на вебсайті, відображають позицію ГО “Бюро “Ми – є!” і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу.